Trampolíny pro děti - Skladem
Koupě trampolíny je skvělý způsob, jak udržet rodinu aktivní as neutuchajícím množstvím zábavy. Na trampolíny není člověk nikdy starý. Nicméně, při výběru nové trampolíny je třeba zvážit spoustu věcí.
Myslete na různé tvary trampolín, velikosti či četné bezpečnostní prvky, které by měla trampolína obsahovat. Mnohé z dnešních trampolín jsou také určeny ke zvýraznění designu zahrady, což znamená, že si můžete vybrat z různých funkcí a stylů.
Tvary trampolín
Kulaté trampolíny
Tradiční trampolína má kulatý tvar.
Nejmenší vnější kulatá trampolína má obvykle průměr do 2 metrů, s dostatečným prostorem pro dvě malé děti nebo jednoho dospělého. Větší velikosti dosahují průměru až 5 metrů, a jsou vhodné pro větší množství lidí.
Výhody kulaté trampolíny:
- Nejběžnější a nejoblíbenější tvar.
- Mnoho cenově dostupných stylů.
- Snadno uzavíratelná as bezpečnostní sítí na ochranu dětí/dospělých.
- Rovnoměrně rozděluje váhu na všechny pružiny, takže jedna strana se neopotřebuje rychleji než druhá.
Nevýhody kulaté trampolíny:
- Kulatý tvar má tendenci tlačit propojky směrem ke středu, protože zde se povrch nejvíce potápí. Pokud skáče více lidí, může to způsobit nebezpečné kolize a zranění.
- Málo místa na triky.
- Je ideální pouze pro jednu až dvě osoby.
Trampolína ve tvaru obdélníku
I když jsou nám většinou známy spíše kulaté trampolíny, první trampolíny byly obdélníkové. Tento tvar se používá také na soutěžích a v gymnastice.
Výhody obdélníkové nebo čtvercové trampolíny:
- Tvar umožňuje lidem při skoku zůstat na místě.
- Síla každého skoku není rovnoměrně rozložena, což umožní lépe kontrolovat dopady než na okrouhlé trampolíně.
Nevýhody obdélníkové nebo čtvercové trampolíny:
- Jedna strana se může opotřebovat nebo natáhnout rychleji než druhá.
- Vyžaduje větší a těžší rámy pro bezpečné uchycení trampolíny.
- Náročnější na nastavení, přesun a rozložení.
Zvažte prostor na trampolínu
Před výběrem požadovaného stylu trampolíny zvažte také tvar a velikost plochy, kde bude postavena. Umístíte-li ji na dvůr nebo na trávník, doporučujeme, aby byl prostor kolem průměru trampolíny minimálně 60 cm. Na zemi by neměly být žádné kameny, rostliny nebo jiné překážky. Zvýšíte tak bezpečnost při pádu z trampolíny.
Musíte se také ujistit, že nad trampolínou je dostatek místa. Nejlepší pravidlo je mít minimálně 5 metrů volné plochy nad hlavou. V blízkosti horní části trampolíny by neměly být žádné větve ani převisy střechy.
Vyberte si správnou velikost
Velikost vaší trampolíny by neměla být určena jen množstvím dostupného fyzického prostoru. To, že máte dokořán otevřený dvůr s dostatkem místa, neznamená, že potřebujete trampolínu olympijské velikosti.
Kdo ji bude využívat?
Věk, výška, váha a sportovní schopnosti lidí používajících trampolínu by měly ovlivnit velikost trampolíny, o které přemýšlíte.
Kupujete-li trampolínu pro své děti, postačí vám menší velikost. Pamatujte však, že vaše děti budou růst - takže, pokud si plánujete nechat svou trampolínu roky, zvažte větší velikost.
Kolik lidí trampolínu využije?
Pokud trampolínu bude pravidelně využívat větší množství lidí, nad malými rozměry ani nepřemýšlejte. Zajistěte jim dostatek místa pro skákání, aniž by do sebe naráželi.
Kolik místa máte na dvoře?
Fyzický prostor je hlavním určujícím faktorem pro velikost a tvar trampolíny. Pamatujte, že kolem, pod a nad trampolínou chcete co nejvíce volného prostoru, abyste předešli zraněním.
Kde umístit trampolínu?
Trampolínu nemůžete umístit kamkoli chcete. Existují určité požadavky na zvýšení bezpečnosti a zabránění volnému pohybu, převrácení nebo poškození vaší trampolíny.
Podklad musí být pod rámem dokonale rovný – neumisťujte ji do svahů. Pod trampolínou by měla být měkká půda, do které nožičky trampolíny přirozeně zapadnou.
Rozhodnete-li se zaskákat si v noci, sáhněte po osvětlení – nikdy jej však neumísťujte nad trampolínu.
Důležité faktory při výběru ve zkratce
- Tvar: Který tvar se nejlépe hodí do vašeho venkovního prostoru? O které tvary nemáte zájem na základě metráže, bezpečnostních faktorů nebo ceny?
- Velikost: Jaké jsou minimální a maximální velikosti, které se vejdou do vaší zahrady?
- Váhový limit: Jaký je minimální váhový limit trampolíny, který potřebujete k udržení celkové hmotnosti lidí, kteří ji budou používat?
- Rám: Zvažte design rámu, hmotnost a materiál. Chcete si být jisti, že rám je pevný, aby dlouho vydržel, zvláště pokud bude trampolína často využívána.
- Pružiny: Většina trampolín má ocelové pružiny pro připojení sítě k rámu. Trampolíny si však můžete pořídit i bez pružin.
- Bezpečnostní sítě: Bezpečnostní síť na trampolínu není nutná, ale určitě je dobré ji přidat na jakoukoli zvednutou trampolínu. Všechny námi prodávané trampolíny mají zabudovanou bezpečnostní síť – stačí vám vybrat – potřebujete vnější ochrannou síť nebo vnitřní?
- Skákací podložka: Pokud víte, že budete trampolínu často využívat nebo žijete v oblasti s měnícími se povětrnostními podmínkami (teplo a zima, déšť či sníh), myslete také na kvalitní podložku na skákání. Dávejte pozor na počet stehů na podložce upřednostněte „vodotěsné“ styly!
- Bezpečnostní prvky: Mezi další bezpečnostní prvky patří žebříky na trampolíně nebo uzávěr vstupu.
Děti zažijí na trampolíně spoustu radosti nejen samy, ale také se svými kamarády a pořádně vyčerpají energii. U nás naleznete bezpečné zahradní trampolíny za velmi nízké ceny a věřte, že si je nakonec zamiluje celá rodina.